POLARIS


Informace o produktu

Vlajková loď společnosti IDEATEC. Nejvyspělejší a nejdetailněji konfigurovatelný  systém pro ovládání a napájení elektro zařízení ve vozidlech na trhu. Možnost propojení více panelů a spojení s datovou sběrnicí vozidla posouvá možnosti tohoto úžasného zařízení ještě o krok dál …


programování a technická podpora

Zajišťujeme programování, servis a technickou podporu všech nabízených jednotek za velmi výhodných podmínek se slevami pro stálé klienty.


Logo - certifikátyZařízení jsou vyráběna výhradně z komponent vyrobených v EU. Výrobce má zavedený systém řízení kvality ISO 9001. Zařízení mají certifikát elekromagnetické kompatibility a jsou vhodná i pro vozidla dle vyhlášky EN1789 !


ideatec polaris


ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA POLARIS:

Řídící jednotka inovovaného systému POLARIS (původně GO112) se vyrábí v několika verzích které se liší počtem výstupů a vstupů a celkovým výkonem. Verze L a XL je rozměrově větší, než verze S a M.

K řídící jednotce POLARIS lze připojit několik souběžně fungujících ovládacích panelů a rozhraní ovládací panely se dělí na DOTYKOVÉ PANELY a TLAČÍTKOVÉ FSP PANELY:


DOTYKOVÉ PANELY POLARIS:

Jsou k dispozici ve dvou verzích a to černá verze s držákem na palubní desku (případně jiné umístění) a bílá verze pro zapuštění do stěny (například do ambulantního prostoru).

 

ovládací panel polarisovládací panel polarisdotykové panely ideatec polaris


 

TLAČÍTKOVÉ PANELY POLARIS – FSP:

Alternativou k dotykovému panelu je tlačítková verze FSP s mikrospínači. Panely lze osadit širokou škálou piktogramů, podsvícení je interaktivní. Panely FSP jsou určeny k horizontální i vertikální instalaci a disponují interaktivním podsvícením tlačítek.

Tlačítkové panely POLARIS FSP jsou voděodolné a omyvatelné.

Stejně jako u LCD displejů jsou dostupné dvě varianty a to se stojanem a pro instalaci do stěny vozidla.

Tlačítkové panely POLARIS FSP jsou voděodolné a omyvatelné a lze propojit až tři panely na jednu datovou větev – tedy až 9 panelů na jednu řídící jednotku.

Panely FSP se vyrábí také ve třech verzích co se týče množství tlačítek. Panely lze montovat horizontálně i vertikálně.

K dispozici jsou dvě varianty a to se stojanem a s ochranným obalem a případně 3D stojanem pro instalaci do stěny vozidla.

ovládací panel fspovládací panel fspovládací panel fsp
instalace panelu fsppanely ideatec FSPfsp


PŘÍDAVNÝ MODUL UNITHERM HD PRO POLARIS

Unitherm HD je modul pro systém POLARIS, který zajišťuje kompletní kontrolu nad nezávislým topením a klimatizací. Na LCD displeji POLARIS vidíte díky dodávanému teplotnímu čidlu aktuální teplotu ve zvoleném prostoru a nastavujete cílovou teplotu v tomto prostoru.

Modul je kompatibilní s těmito topeními a klimatizacemi:

  • Webasto Air Top
  • Weebasto Air Top EVO
  • Eberspächer airtronic D1LC/D2 or D4+
  • Kalori
  • AutoClima
  • Eberspächer Zenith 8000

Pro zjištění kompatibility s ostatními zařízeními prosím kontaktujte prodejce.

unitherm hd


PŘÍDAVNÝ MODUL VFI PRO POLARIS

VFI – Voice Feedback Interface je plně konfigurovatelný zvukový modul pro systém POLARIS. Používá se pro přehrávání zvukových zpráv směrem k uživateli vozidla, nebo při propojení s vnějším reproduktorem jako výstražné hlasové, nebo zvukové zprávy vně vozidla.

Například, při vysunutí schodku dojte k přehrání zprávy k uživatelům vozidla „Schodek vysunut“.

Zvukové sekvence se ukládají jako běžný soubor formátu WAV. Lze tedy do systému nahrát libovolné zvuky, hlasové sekvence, příkazy atd. a následně jejich přehrávání spárovat se stiskem tlačítka, provedenou činností, varováním, aktivací vstupu, aktivací výstupu, nebo jinou logickou funkcí systému.

Hojně je tento systém používán například na letištích, kde je nahrán do VFI zvuk pro plašení ptáků do letištního vozidla, nebo u policejních vozidel při zastavování vozidel ke kontrole.

ideatec vfi

 HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU POLARIS

 

     ŠETŘÍ ČAS A NÁKLADY NA INSTALACI

Propojení konzole a výkonového modulu jedním kabelem usnadňuje montáž i následnou manipulaci se zařízením.
Rychlá a snadná instalace výkonového modulu který přímo napájí připojená zařízení. Už žádná kabeláž navíc ! 
Plně elektronicky řízené výstupy mají dostatečný výkon až 20A pro napájení i náročnějších zařízení – nejsou tedy potřeba přídavná relé.
Výstupy jsou chráněny proti zkratu i přetížení s možností naprogramování parametrů a limitů napájení – nejsou potřeba další pojistky.
Konzole je dodávána se směrově nastavitelným držákem pro zajištění pevného ukotvení a nastavení ideálních pozorovacích úhlů pro obsluhu.
Pro tlačítka máte na výběr z 200 různých předpřipravených piktogramů. Prostřednictvím konfiguračního software lze vytvářet také vlastní tlačítka.

     ŠIROKÁ ŠKÁLA FUNKCÍ PRO VAŠE VOZIDLO

Systém  obsahuje funkci „scény“ pro zapnutí nebo přepnutí více funkcí a připojených zařízení stiskem jednoho tlačítka.
Integrovaný panel je na rozdíl od běžných dotykových panelů optimalizován i pro použití v rukavicích. Tím splňuje požadavky na používání například v sanitních nebo hasičských vozidlech.
Interaktivní různobarevné podsvícení informuje uživatele společně se zvukovými signály o stavu jednotlivých zařízení a případných poruchách jas podsvícení automaticky upravuje světelné čidlo.
Zařízení umožňuje vytváření provázanosti tlačítek a funkcí na základě souvztažností – např. sirény s majáků.
Jednomu tlačítku lze přiřadit více funkcí které lze přepínat cyklicky nebo na základě délky podržení tlačítka.
Díky možnosti vytvářet virtuální vstupy lze naprogramovat složitější a komplexnější funkce včetně sdružených podmínek a vrstvení těchto vstupů společně s ostatními funkcemi.
Zařízení mají standardizovaný systém zpětné vazby k uživateli který usnadňuje používání a upozorňuje na nestandardní stav zařízení jako přetížení, nulový odběr zařízení apod.
Zařízení umožňuje detailní nastavení pro přechod do standby režimu šetřícího baterii, včetně časových funkcí a programovatelné automatické probuzení.
Řízení spotřeby a odpojování stanovených zařízení ve dvou úrovních při poklesu napětí zajišťuje prevenci vybytí baterie a zachovává vozidlo stále provozuschopné.
Díky analogovému vstupu může GO112 monitorovat stav hlavní baterie a porovnávat se stavem sekundární baterie. Pomocí výstupu tak lze řídit spojovací relé mezi bateriemi.

     SPECIÁLNÍ A INTEGROVANÉ FUNKCE POLARIS

Funkce Arrowstick control umožňuje ovládání modulárních výstražných ramp a pásů včetně zpětné vazby o stavu zařízení uživateli.
Díky přídavnému modulu UNITHERM HD je systém Polaris schopen ovládat i topení a klimatizace jako Webasto, Eberspacher, Kalori apod. 
Veškeré změny parametrů vybraných v rámci konfigurace jsou zaznamenávány do souboru „černé skříňky“. Tyto změny lze následně přečíst v software nebo přímo na panelu.
Lze nastavit testovací sekvenci, která bude postupně aktivovat a kontrolovat funkčnost připojených zařízení.
GO112 lze přímo propojit se sběrnicí CANBUS ve vozidle a získávat tak velké množství informací o stavu samotného vozidla (např. rychlost jízdy, ruční brzda, otevření dveří, zařazená rychlost)
Flashing box umožňuje nastavit na jednotlivé výstupy funkci blikání o různých frekvencích (standardně 30,60 a 90 cyklů za minutu)
Jednotlivým funkcím lze přiřadit jednoduché nebo sdružené časové prodlevy při zapnutí i vypnutí tlačítek. Použití např. při změně chodu větrání otočením polarity.
Bílá konzole má stupeň ochrany IP66 (pokud je namontovaná na vhodném rovném povrchu včetně dodaného těsnění)
Konfigurace zařízení prostřednictvím speciálního software urychluje vývoj programu pro danou aplikaci. Panely disponují funkcí vzájemné synchronizace (změny stačí provést jen v jednom z nich)

 


UKÁZKA ZAPOJENÍ SYSTÉMU

GO-112 schéma zapojení


 

Pooptávka / Dotaz na cenovou kalkulaci

* Vyplňte prosím vyžadovaná pole

Comments are closed.